Yenidoğan-Prematüre Bebek Hemşiresi, Emzirme Danışmanı, Bebek Masajı Eğitmeni, Prematüre Bebek ebeveyn danışmanı

Döne Eroğlu 33 yıldır Gazi Üniversitesinde yenidoğan ve prematüre bebek hemşiresi olarak görev yapmaktadır. Alanında uzmanlaşmış nadir kişilerdendir. Pek çok yurt içi ve yurt dışı kongrelere çalışmaları ile ve konuşmacı olarak katılmıştır. Londra’da gözlemci hemşire olarak çalışmış, Paris’te Avrupa pediatri kongresinde çalışması kabul edilerek sunumunu yapmıştır. Halen görevine devam etmekte olup aynı zamanda, yenidoğan bebeğin bakımı, emzirme danışmanlığı, prematüre bebeklerin aileleri için özel danışmanlık ve bebekler ile ilgili her konuda eğitim vermektedir.


Emzirme Danışmanı

Sevgili annelerim,anne adaylarım yenidoğan bebeğinizi emzirmek ve onu en sağlıklı şekilde büyütmek konusunda ne kadar çaba gösterdiğinizi biliyorum.Bir sürü kitap okudunuz,araştırdınız hatta eğitimlere katıldınız ama bebek doğunca işler yolunda gitmemeye başladı.Annenin deneyimsiz olması,bebeğin hastaneye yatması,bebeğin erken doğması,kilo kaybetmesi gibi farklı nedenlerle annelerin emzirme sürecinde bir takım aksaklıklar olabiliyor. 33 yıllık yenidoğan hemşiresi olarak emzirme sürecinde annelerimizin yaşadığı tüm bu emzirme sorunları ve çözüm süreçlerinde  yanlarında olmaktan bu süreci birlikte yürütmekten mutluluk duyuyorum.Tek yapmanız gereken watsaaptan,mail,instagram hesabımızdan bize ulaşmanız.

Sevgiyle kalın sağlıcakla kalın.


Bebek Masaj Eğitmeni

Yenidoğan bebeklerin ilk kontrolleri yapıldıktan sonra masaj yapmaya başlamak çok önemlidir.Bebeğin motor gelişimine katkısı olduğu gibi anne ile bebek arsındaki bağı güçlendiren keyifli bir etkinliktir.Ayrıca düzenli olarak yapacağınız gaz masajı ile bebeğinizin gaz sancılarını rahatlatacak ve bebeğin daha iyi uyumasına yardımcı oalcaktır.Masaj eğitimlerimiz gebelik dönemide ve bebek doğduktan sonraki dönemlerde annelerimizle uygulamalı yaptığımız keyifli bir eğitimdir.


Prematüre Bebek Ebeveyn Danışmanı

Gebeliğin ortaya çıkması ile birlikte aileye yeni katılacak birey için hazırlıklar yapılmaya başlanır.Zamanında doğan bir bebeğe sahip olunacağı düşünülürken bazen işler yolunda gitmez ve bebek erkenden dünyaya gelebilir. Bu  akut  durumda ailelerin  duygusal  yanıtları;

Şok, korku ve aşırı kaygı,durumun  gerçekliğini  kavramada  gecikme, durumu  anlama  ve umutsuzluk,  kızgınlık,  suçluluk  gibi  karmaşık duygulara  sahip  olmabilirler. Aile içinde yaşanan değişikliklerin yanı sıra hastane ortamının yabancı olması, tanımadıkları araç-gereçlerle karşılaşmaları, prognozun belirsizliği, çocuklarını nasıl destekleyecekleri ve bakım verecekleri konusunda bilgi eksikliklerinin olması ailelerin anksiyete yaşamalarına neden olmaktadır.33 yıllık yenidoğan ve prematüre hemşiresi olarak tüm bu süreçlerde aileleri desteklemek ve bu biraz zorlu süreci birlikte aşmak konusunda sizlere danışmanlık vererek,yanınızda olarak sizlere destek veriyorum.


Yenidoğan Prematüre Bebek Danışmanı, Hemşiresi

Bebekleriniz hastaneden eve geldikten sonraki bu süreçte onların bakımı,emzirilmesi,odasının düzenlemesi,banyosu,masajı ve daha pek çok bimediğiniz,kaygılandığınız konularda sizlere eğitim ve danışmanlık veriyorum.Bebeğiniz eve gelmeden biz sizi bekliyor olacağız.

Sevgiyle kalın,sağlıcakla kalın


Gebe Eğitimi

Bebeğiniz dünyaya gelmeden 36.hafta itibariyle bebeğinizin alışveriş listesinden tutunda bebeğin bakımına ve emzirilmesine dair her konuda size eğitim ve danışmanlık vererek sizi bu güzel başlangıca hazırlıyorum.Eğitimler grup ya da tek kişilik eğitimler şeklinde sizin isteğiniz doğrultusunda planlıyoruz.Bu eğitimlerin sonunda bebeğinizin bakımı ile ilgili bilgi ve beceriye sahip oluyorsunuz.


Anne Eğitimi

Bebeğiniz dünyaya geldikten sonra bebeğin genel bakımı hakkında bilmek istediğiniz ,eğitim almak istediğiniz her konuda eğitim ve danışmanlık vererek annenin bebek bakımı ile ilgilibilgi, beceri ve güvenini arttırıyoruz.Eğitimleri bire bir ya da gurup eğitimleri şeklinde gerçekleştiriyoruz.